Facebook
Rozglądamy się za tym co dla Ciebie najlepsze

Martin Fitch

25 września 2019

Koncerty – kontakt: Mateusz / +48 513 480 813 / mateusz@nonline.pl

Działania PR oraz projekty komercyjne – kontakt: Michał / +48 571 279 456 / michal@nonline.pl

 


Martin Fitch (Marcin Mroziński) – wokalista, autor tekstów i muzyki, aktor

ur. 26 września 1985

Polski piosenkarz, aktor teatralny i dubbingowy.
Reprezentant Polski w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji (2010).

W 2004 został laureatem jednego z odcinków programu TVP Szansa na sukces, w którym wykonał piosenkę grupy Papa Dance „Nietykalni”. Przez cztery lata pracował w programie TVP1 Songowanie na ekranie. W 2007 wystąpił z piosenką „Czy słyszysz, co mówię” na XLIV Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu w koncercie poświęconemu twórczości Seweryna Krajewskiego. W 2008 brał udział w koncercie Zaiks to twórcy zorganizowanym z okazji 90-lecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, na którym zaśpiewał utwory: „Szanujmy wspomnienia” Skaldów, „W Polskę idziemy” Wiesława Gołasa i „Małe mieszkanko na Mariensztacie” Ireny Santor.

W 2008 wygrał przesłuchania do roli Raoula w musicalu Andrew Lloyda Webbera Upiór w operze, dzięki czemu zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Muzycznego „Roma” w adaptacji sztuki w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Płyta zawierająca piosenki z musicalu uzyskała status potrójnej platyny. 7 listopada zadebiutował w roli Seana podczas polskiej prapremiery musicalu Boyband wystawianego w Teatrze Komedia.

W 2009 został solistą w teleturnieju TVP1 Jaka to melodia? i wystąpił w koncercie Najlepsze z Romy w Bydgoskiej Opera Nova. Również w 2009 zaczął występować na deskach Teatrze Polskiego Radia, gdzie zagrał m.in. rolę Szpaka w słuchowisku W Bocianowie i rolę Wojtka w słuchowisku Mimi, córka kapitana. Występował również w roli Josha Stokovskiego w serialu radiowym Matysiakowie. Jesienią zgłosił się z piosenką „Legenda”, stworzoną przy udziale Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, do udziału w krajowych eliminacjach eurowizyjnych. 14 lutego 2010 zwyciężył w finale selekcji, zdobywszy 33,61% głosów telewidzów, dzięki czemu został ogłoszony reprezentantem Polski w 55. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Oslo. 25 maja wystąpił w pierwszym półfinale konkursu i zajął 13. miejsce, przez co nie awansował do finału. W międzyczasie, wiosną 2010 wygrał przesłuchania do roli Mariusza w musicalu Les Misérables wystawianego przez Teatr Muzyczny „Roma”. Od premiery we wrześniu 2010 do maja 2012 był w pierwszej obsadzie spektaklu. Zagrał także Ducha w dyplomie muzycznym Piosenka jest dobra na wszystko – czyli nieobecni mają rację i jedną z postaci w spektaklu Szpilmania, który był grany w stołecznym Och-Teatrze, a później trafił także na deski Teatru Ateneum i Teatru Collegium Nobilium.

W 2012 reprezentował Polskę z piosenką „Is That a Real Love?” na festiwalu Sunčane Skale, na którym zajął trzecie miejsce w głosowaniu jurorów. W 2013 przeprowadził się do Londynu i, przyjąwszy pseudonim artystyczny Martin Fitch, zaczął pracę nad materiałem na debiutancki album studyjny, który realizował m.in. z Luizą Staniec. W kwietniu 2016 wydał singiel „Dzieli nas”, a w 2017 – utwór „Fight for Us”, z którym zakwalifikował się do polskich preselekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizj.


Silvia Schneider

Więcej »
Kolejne miasta na trasie!

Więcej »
Kuba Krupski

Więcej »