Facebook
Rozglądamy się za tym co dla Ciebie najlepsze

„DWA KROKI STĄD” & „ALMOST HOME”

1 grudnia 2020

Prezentujemy Państwu niezwykłą świąteczna piosenkę w dwóch wersjach językowych zrodzoną z potrzeby twórczego bycia razem, nie tylko na scenie.

Choć za oknem śniegu jest niewiele, a z każdej strony docierają do nas informacje o pandemii, artyści postanowili nagrać bożonarodzeniową piosenkę. Utwór skomponowany przez Piotra Bogutyna, w wykonaniu Samiego Harba, Nicka Sincklera, Karoliny Leszko i Kasi Dereń jest nie tylko radosny, ale przede wszystkim uniwersalny. Dlatego też powstały jego dwie wersję językowe, polska i angielska, i dwa dedykowane teledyski.

6 grudnia 2020 r. – premiera piosenki, a raczej piosenek w trakcie wydarzenia online na żywo pt. „Bielańskie Mikołajki”, ale przede wszystkim szeroko na wszystkich platformach muzycznych za sprawą eMuzka.

Inicjatorami projektu są producenci z NEON Group, autor muzyki i multiinstrumentalista Piotr Bogutyn oraz wokalistki Kasia Dereń, Karolina Leszko i wokaliści Nick Sinckler i Sami Harb, który jest także jednym z producentów kreatywnych projektu.

Nie wahałem się ani chwili gdy Sami zadzwonił z propozycją napisania angielskiej wersji tekstu świątecznego singla – mówi piosenkarz Nick Sinckler. – Po chwili byłem już u niego na warszawskich Bielanach, gdzie w ciągu kilku chwil napisaliśmy słowa i wymyśliliśmy tytuł „ALMOST HOME”, moim zdaniem idealnie oddające ducha świąt, ale w obecnej niełatwej rzeczywistości – mówi pochodzący z USA, a mieszkający w Łodzi wokalista. Tekst do polskiej wersji utwory pt. „DWA KROKI STĄD” napisała Ewa Szlachcic. Do grupy artystów dołączyły także największe, damskie głosy w Polsce, piosenkarki Karolina Leszko i Kasia Dereń. – Na przekór sytuacji w jakiej jesteśmy stworzyliśmy piosenkę, którą chcielibyśmy dać słuchaczom trochę radości i nadziei – mówi Karolina Leszko. Jak dodaje Kasia Dereń, energii nie zabrakło im zarówno podczas nagrywania piosenki, jak i klipu. – A to miejsce, w którym powstał teledysk, jest wyjęte z bajki. Szopka, zabytkowy kościół i karuzela w sam raz pasują do naszego utworu – mówi Nick Sinckler. Współpraca z takimi artystami, mimo, że minęła w zawrotnym tempie, była magiczna, chciałbym aby jeszcze trwała, może powinniśmy nagrać nie tylko singiel a cały świąteczny album – dodaje Sami Harb.

Ujęcia kręcono w znanym z wielu teledysków studio nagraniowym Quality Studio oraz na terenie dawnego klasztoru kamedułów w samym sercu warszawskiego Lasu Bielańskiego. Od kilkunastu lat stoi tam drewniana szopka oraz karuzela, które stały się idealną, magiczną scenografią. Ich autorem jest znany rzeźbiarz Józef Wilkoń.

Partnerem projektu jest Dzielnica Bielany m. st. Warszawy, a za jego realizację odpowiada na co dzień tworzący dla stacji telewizyjnych producent Michał Toczyski i współpracujący z nim m.in. producenci i reżyserzy Kamil Mąka i Andrzej Belina Brzozowski z Love Me Photo. Nagrania utworów realizowane były w kultowym Black Kiss Records.


Materiały prasowe do pobrania >>> ZIP <<<


LINK DO KLIPÓW >>>> https://www.youtube.com/channel/UC0IUq9qI62C7Yl19dmYjriA


Single: „DWA KROKI STĄD” & „ALMOST HOME”

Artyści: Kasia Dereń, Karolina Leszko, Sami Harb, Nick Sinckler

Muzyka: Piotr Bogutyn

Produkcja muzyczna / MIX: Piotr Bogutyn

Słowa: Ewa Szlachcic, Sami Harb, Nick Sinckler

Mastering: Arkadiusz Kopera – Black Kiss Records

Realizacja nagrań wokali: Piotr Gozdek – Black Kiss Records

 

Scenariusz / Reżyseria: Kamil Mąka, Andrzej Belina Brzozowski – LOVE ME PHOTO

D.O.P: Andrzej Belina Brzozowski

Montaż: Aleksandra Prądzińska

Gaffer: O Tu Rental – Marcin i Tomek Grabowscy

Make up: Czysty Makeup by Kasia Kot

Włosy: Katarzyna Aleksandra Kania

Stylizacja: Sebastian Gąsienica Łuszczek

Lokacje: Quality Studio, ogrody Klasztoru Kamedułów na Bielanach w Warszawie.

Fotografie: Andrzej Belina Brzozowski

Oprawa graficzna singla: Mateusz Jaskot

Partnerem projektu jest Dzielnica Bielany m. st. Warszawy

Producent: Michał Toczyski
Producent kreatywny: Sami Harb i Kamil Mąka
Producent wykonawczy: NEON Group

Dystrybucja cyfrowa: eMuzyka
Wydawca: NEON Group

 


Silvia Schneider

Więcej »
Kolejne miasta na trasie!

Więcej »
Kuba Krupski

Więcej »